Τετάρτη 20 Αυγούστου 2008

Φιλικοί αγώνες προετοιμασίας.

Φωκικός - Λαμία 2-2

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο της Άμφισσας. Λαμία και Φωκικός έκαναν πολλές δοκιμές σε θέματα τακτικής και οι πολλές αλλαγές παικτών δεν επιτρέπουν κάποια ιδιαίτερη κριτική για τον αγώνα.

Οι παίκτες της Λαμίας αποφασισμένοι πριν την αναμέτρηση!

Η Λαμία άνοιξε το σκορ μ΄ένα πολύ καλό σε εκτέλεση πλασέ του Ματσέι Νουτσκόφσκι στο 14΄ για να ισσοφαρίσει μ΄ένα πολύ όμορφο γκολ ο Βούλγαρος Μπάτεφ για τον Φωκικό στο 35΄. Το γκολ προήλθε από έναν πολύ όμορφο συνδυασμό των παικτών των γηπεδούχων και ολοκληρώθηκε με μια εκπληκτική προσπάθεια του Βούλγαρου, υπό δοκιμή, παίκτη για το Φωκικό. Το ημίχρονο έληξε με την Λαμία να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα όταν ο Λαζαρίδης με εκπληκτική σε ακρίβεια πάσα 40 μέτρων βρήκε τον Στουρνάρα. Ο παίκτης της Λαμίας έκανε τέλειο κοντρόλ, προχώρησε και με δυνατό διαγώνιο σουτ από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Τακίδη διαμορφώνοντας το 1-2 στο 43'! Ο Φωκικός ισοφάρισε τον αγώνα στο 2ο ημίχρονο μ΄ένα γκολ που ήταν ξανά αποτέλεσμα της καλής κυκλοφορίας της μπάλας από τους παίκτες των γηπεδούχων με το Νάσιο στο 83΄ να πλασάρει εύστοχα τον Σουμουλίδη για το τελικό 2-2!
Στουρνάρας, Λαζαρίδης και Βιτζέκας οι κορυφαίοι σε απόδοση για την Λαμία που φανέρωσε αδυναμίες στον αμυντικό τομέα.
Στις εξέδρες του γηπέδου της Άμφισσας βρέθηκαν περίπου 500 φίλαθλοι κι ανάμεσά τους υπήρχαν πολλοί Λαμιώτες!

κάνετε κλικ πάνω στις φωτογραφίες για τις δείτε σε μεγένθυνση.

Οι παίκτες της Λαμίας στο ζέσταμα πριν τον αγώνα.